Fethi ÖZDEMİR
Vali Yardımcısı
Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanı  
 

 

Özgeçmişi:
                    
        Fethi Özdemir, 1956 yılında Burdur'un, Dirmil (Altınyayla) ilçesinde doğdu. 1976 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset ve İdare Bilimleri Bölümü'nden mezun oldu.
1977 yılında Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü'nde memur olarak göreve başladı. 1977 Aralık - 1979 Haziran tarihleri arasında Yedek Subay olarak askerlik yaptı. Jandarma Teğmeni iken terhis oldu ve Emekli Sandığı'na geri döndü.
 
      Denizli Kaymakam Adayı (Maiyet Memuru) olarak 1979 yılında İçişleri Bakanlığı'nda görev yaptı. Çanakkale/Çan, Yenice Kaymakam Vekilliği ve Belediye Başkanlığı, Çankırı/Eldivan Kaymakam Vekilliği yaptı. 1982-1984 yıllarında Afyon İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü yaptıktan sonra, Çankırı Kaymakam Adayı olarak yeniden Mülki İdare Mesleğine döndü.
1985 yılında Kaymakamlık kursunu tamamladıktan sonra, sırasıyla Balıkesir/Kepsut, Van/Muradiye Kaymakamlıkları, Mardin Vali Yardımcılığı, Balıkesir/Marmara, Sakarya/Geyve, Antalya/Kumluca Kaymakamlıkları, Denizli, İzmir ve Zonguldak Vali Yardımcılıkları görevlerinde bulundu.

 
       Mardin Vali Yardımcısı iken İçişleri Bakanlığı'nca dil öğrenimi için, dokuz ay süre ile (1991-1992) İngiltere'ye gönderildi. İzmir Vali Yardımcısı iken, Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı'nca 2007 yılı Mayıs ayında Ombudsmanlık Sistemini incelemek üzere İspanya'ya (Madrid) ve 2008 Yılı Nisan ayında da İçişleri Bakanlığı'nca dokuz gün süre ile Amerika'ya (New York-Washington DC) görevli olarak gönderildi.

       20 Temmuz 2013 Kaymakam ve Vali Yardımcısı Kararnamesi ile Muğla Valiliği'ne atanan Fethi Özdemir, 26 Ağustos 2013 tarihinden itibaren Muğla Vali Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.
İngilizce bilen Fethi Özdemir, evli ve iki çocuk babasıdır.